MEZUNLARIMIZDAN

Haluk Baysal

Yönetmen/Yapımcı/Fotoğraf Sanatçısı

haluk.co

“Digital Film Academy sinemaya ilk adımı atmak veya temelini sağlamlaştırmak isteyenlerin katılabileceği kaliteli, profesyonel ve samimi bir eğitim merkezi. Eğitmenlerin sektörün içinden ve deneyimli isimler olması bence çok önemli. Ben üniversite döneminde ekonomi okurken 1 yıllık program katılıp bölüm değiştirme kararı almıştım. DFA bu kararımda oldukça etkili olmuştu. Bunlara ek olarak Bülent ve Serkan bey gerek eğitim döneminde gerek seneler sonra desteklerini eksik etmiyorlar. İçtenlikle tavsiye edebileceğim sıcak bir ortam. Sevgilerle.”

Nehir Tuna

Yönetmen

“Keşke DFA , İstanbul'a çok daha önce gelseydi de ben de daha önce katılsaydım aranıza”

Oğuzhan Kaya

Yönetmen

"Sinemaya ilk adımı atmama neden olan yerdir DFA, eğitimiyle, çektiğim tüm kısa filmlerde adımlarımı yere daha sağlam basmamı sağlamıştır. son çektiğim ve ilk ciddi ödülümü aldığım filmimin altındada imzası vardır. "

Özgürk Özberk

Oyuncu / Yönetmen / Yapımcı

"İlk sinema filmimi çekmemde en büyük pay onların.. pratik ve sonuç odaklı yöntemler..bir kez daha teşekkürler.. samimiyetiniz ve profesyonelliğiniz için.."

Buğra Kekik

Yönetmen

"2006’dan bu yana Kısa Film ve Web dizi projeleri gerçekleştirdim. Bir türlü içime sinmeyen Teknik Problemleri aşmam gerekliydi. 2013’te DFA Ailesiyle tanıştım ve bu sorunun çözüm adresinin DFA olduğuna inanarak başladım. Eğitimim sonrası istediğim sonuca ulaştığımı görmekle beraber yeni kapıların açılması Paha biçilemez…"

Hemi Behmoaras

Yönetmen / DJ

Kariyerinize başlarken alacağınız temel ve bu temeli sizlerle yaratacak insanlar gerçekten çok önemlidir. DFA'nın aile ortamı, başarılı akademik ve profesyonel kadrosu, hem rahat hem de destekliyici atmosferi hem bu temeli çok iyi yapılandırmamı sağladı hem de portföyümde kaliteli gözüken işlere imza atmamı sağladı.

Nazlı Başaranoğlu

TIMS PRODUCTION Yapım Asistanı

"Felsefe eğitimim ardından senaryo atölyesine başladığım akademiye her hafta sonu Ayvalık’tan gidip geliyordum. Hızımı alamayıp Digital Film Making atölyesine devam ettim baktım ki artık post prodüksiyona kadar donanımlı bir sinemacıyım İstanbul’a taşınıp; sektöre girdim. DFA spor salonu gibi kaydolup; gidemeyeceğiniz bir yer asla değil. Siz bıraksanız onlar sizi teşvik ediyor. Bir film yapımına dair belki pek çok kaynak vardır ama sektörden hatta Yeşilçam’dan sizi sınayan anektodları her yerde duyamazsınız. Mezun olsanız bile hem yöneticilerin hem hocaların gözü üzerinizde olmaya devam ediyor. Sinema dünyasına girmeye karar verip buraya geldiniz mi bir daha çıkamıyor; sahil kasabasındaki huzurlu hayatınızdan oluyorsunuz."

Fatih Kaya

Yardımcı Yönetmen

"2006 yılında Beykent Üniversitesi Reklamcılık bölümünü bitirdikten sonra DFA ailesiyle tanıştım. Sinemada yardımcı yönetmenlik o dönemde hayalimdi. DFA sayesinde 2 Uzun metraj sinema filminde çalıştım birinde yardımcı yönetmenlik birinde de süper vizor kurgu asistanlığı yaptım ve birkaç video clip de çalışma imkanı buldum.Sınırsız destekleri ve fark yaratan eğitim kadrosu için DFA ailesine teşekkürler."

Sebla Kaplan

Yoga Eğitmeni

"İngiltere'de 4 sene Medya Pratikleri bölümünü bitirdikten sonra, Türkiye'ye geri döndüğümde, bilgilerimi daha da derinleştirmek adına Digital Film Academy'de Digital Film Yapımı kursunu okudum. Okulun açıldığı senesinin ilk öğrencisi olarak şunu söylemeliyim ki, DFA Türkiye'deki medya ve görsel teknolojiler alanında gelmiş geçmiş en iyi hocalara ve ekipmanlara sahip. Bir filmin, hayal gücünüze girişinden, perdede izleyeceğiniz zamana kadar, herşeyi DFA'da öğreniyor, tamamlıyor ve deneyimliyorsunuz. İkinci eviniz gibi hissedeceğiniz samimi ortamı ile muhteşem projelere imza atabileceğiniz bir okul burası. Hayatınızın senaryosunu yazmayı öğrenmek, hayatınızın filmini çekmek, kendi hayat filminizde baş rolü oynamak istiyorsanız, bu eşsiz okula bir uğrayın derim."

Derya Condu

"Sanat özenli bir samimiyetin ürünüdür. Burada olmak kariyerinize yol çizerken ailenizle keyifli bir akşam yemeği yemek gibi.. Vizyon, başarı, dostluk bulunan tek adres.."

Fatih Kaynar

"Dfa da hayatımın en neşeli günleri geçti.çok memnun kaldım ve çok özlüyorum."

Marsha Thomas Jones

DFA NY

“I took the course, now I have my own company”

Linda Burdick

DFA NY

”The most professional training facility in the city, and believe me I looked!”

Jason Tagg

DFA NY

“Great instructors, they took the time to help me block my toughest scene”

Kathy Ritondo

DFA NY

"Thank you for your time and energy spent in presenting the AVIDDV class this week at the Digital Film Academy. The saying when the student is ready the teacher will come was never more appropriate than this week when I made my split second decision to take professional training on the AVID. I'm glad you were there as the tour guide on the wonderful journey into AVID. Good luck to you in your future endevours."

Ogün Mert Kurt

Yönetmen

Taner Tözün

VFX Artist / Yönetmen / Reiki Master

"DFA'da aldığım eğitim ve tanımaktan mutluluk duyduğum eğitmenler; içimde,yolunu bulmaya çalışan sinema tutkuma ışık oldu."

Lüset Kohen Fins

HarperCollins Authonomy Altın Madalya Ödüllü "On Derin Ayak İzi" romanının yazarı

"2011 yılında yer aldığım en verimli proje DFA'ya katılmak oldu. Hem sinemanın tüm katmanları ve yapım aşaması ile ilgili birçok teknik bilgiye sahip oldum hem de senaryo yazma becerilerimi geliştirip birbirinden değerli hocalardan eğitim alma fırsatını yakaladım. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim ki DFA'dan öğrendiklerim şu an devam ettiğim kurgu roman yazarlığı kariyerimde etkin bir altyapı oluşturmama sebep oldu."

Volkan Karataş

Yönetmen / Model

"Dfa ailesi ile 2009 yılında tanıştım. her biri birbirinden donanımlı eğitmenlerle profesyonelliğe ilk adımı atarken kendinize daha fazla güveniyorsunuz."

Sibel Akbulut

Program ve Yayın Koordinatörü / BengüTürk TV

"Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı var derler ya, DFA'ya ne vakit gelsem hep geride güzel sohbetler,güzel anılar kalmıştır.O samimi hatıralar değilmidir ki DFA 'yı vazgeçilmez yapan oradan yolu geçenler için.. Ders aralarında Serkan Bey'in özel tarçınlı çayının yanında yediğim simiti, başka hiç bir yerde bu kadar keyifle yememişimdir herhalde. Kimi zaman sabahın ilk saatlerinde yan odadan gelen gitar sesi bazı akşamlarda muhteşem bir konsere dönüşebiliyordu tabiki sevgili Bülent Doruker tarafından. Buranın insana vermiş olduğu o muhteşem huzur, çalışanlar için de öğrenciler için de bir bağımlılığa dönüşebiliyor ki asansör bozulsa dahi 8 kati azimle çıkmışlığım da var:) Sanata,sanatçıya her şeyden önce insana değer veren bu güzel okulun başarılı eğitmen kadrosu ve bana hayatımın en güzel noktasında yol göstermiş benim için çok değerli iki insan.Bülent Doruker ve Serkan Yıldız..Emeğiniz,desteğiniz,samimiyetiniz ve dostluğunuz için çok teşekkür ederim. Güzel evim DFA 'ya sevgiler.."

Yekta Torun

Senarist

DFA da iki dönem senaryo eğitimi aldım. DFA ile tanışmak hayatımın dönüm noktası değil başlangıcıydı benim için. Aldığım eğitimlerin yanı sıra, hiç kopmayacak dostluklara da adım attığım bu eşsiz okulda olmak kesinlikle bir ayrıcalıktı. Kendimi keşfetmemi, sınırlarımı aşmamı sağladı.Kapısından adım attığınız anda o kapıların eğitim sonrası da hiç kapanmayacağını biliyorsunuz. Tüm destekleri için her zaman teşekkür edeceğim ilk ailemdir benim için. İyi ki sizleri tanıdım.

Mehmet Aras

Yönetmen

"Herkesin sektöre adım atarkan, bir 'ilk göz ağrısı' vardır. Hayallerinin gerçekleşmeye başladığını bildiği, bu işi yapabileceğini anladığı için heyecandan ölüp bittiği, her şeyi öğrenmeye başladığı bir yer. İşte benim için o yer her zaman Digital Film Academy oldu. İlk yönetmenliğimi, ilk kurgumu, ilk görüntü yönetmenliğimi, ilk oyunculuğumu, tüm ilklerimi Şişli'deki o güzel yerde yaşadım. Şimdi ayrı gibi duruyoruz onunla ama, kim bilir belki yollarımız tekrar kesişir. "

Sinem Dinçer

Ses ve Reji Asistanı

2007'de DFA'lı oldum. Digital Film Making programının ilk öğrencilerinden biri olarak sektör profesyonellerinden özenle oluşturulmuş enfes bir kadrodan çok şey öğrenme, dahası doğrudan setlerinde staj imkanı yakaladım. Bir filmin oluşma sürecini her yönüyle ele alan detaylı sinema eğitimi süresince, ekip çalışmalarımızın her birinde farklı roller üstlenmiş olmak her zaman oldukça keyifliydi. Ses & Reji Asistanı olarak çalıştım ben şu zamana kadar, böyle işte :))

Ümit Ertem

Y.Mimar

"Ben İTÜ Mimari Tasarım Kürsüsünde 'Kara Filmlerin Görsel Öğeleri' konusunda yüksek lisans yaptım. Bu konuda yapılmış az çalışmalardan en kapsamlı olanı diyebilirim. Bu tez çalışmasında akedemide aldığımız derslere ve Derviş Zaim'le yapmış olduğumuz söyleşilere yer verdim. Akademik anlamda da başarılı ve değerli bir tez çalışması oldu."

Cleve Lamison

DFA NY

“Best money I ever spent. Since taking the course I’ve shot my first feature and the second is on the way!”

Frederic Colier

DFA NY

“Unlimited lab time makes all the difference! My project won best dramatic short in the Houston Festival!”

Erkan Kusku

DFA NY

“The best training instructors and atmosphere…”

Michael Ellenbogen

DFA NY

“Very, very good. Everything was explained to the fullest”

Marcio Santos

DFA NY

“It was very good, I could get the feeling what is it to be a director.”

Ozlem Sahan

DFA NY

“DFA keeps it promise!”

Fei Chan

DFA NY

“Very hands on. We learned everything”