EĞİTİM PROGRAMLARI

FILMMAKER

Süre: 7 Ay / Kontenjan: 5 Öğrenci

Teorik destekli ve yoğun uygulamalı film yapımı eğitim programı. Bu programa mülakatla öğrenci alınmaktadır. Öğrencilerin en az 7 ay boyunca müfredat derslerine tam katılımı yanında hafta içi en az 2 gün tam zamanlı olarak DFAda bulunması ve kendisine verilen ödev ve egzersizleri içeren pratik çalışmaları yapması gerekmektedir. Eğitim konuları içinde; Senaryo, Yönetmenlik,Prodüksiyon, Pitching/Festival başvuruları, Kamera ve ışık Teknikleri, Ses Kayıt teknikleri, Kurgu, Temel dijital efektler bulunmaktadır.


SENARYO YAZARLIĞI

Süre: 2 Ay / Kontenjan: 5 Öğrenci

Usta senarist Hüseyin Kuzu liderliğindeki bu atölye programında uzun metraj bir film senaryosunun sektörel mecradaki yolculuğunu temel alan yazım aşamaları işleniyor. İlk üç ders teorik olmakla birlikte sonraki derslerde öğrenciler tek veya grup halinde, kendi projelerinin tüm aşamalarını bizzat yazıyorlar.


Kurgu/Montaj (Birebir eğitim / Özel ders)

Süre: Başlangıç olarak en az 12 Saat

Profesyonellerin tercihi olan kurgu yazılımlarını ve etkili kurgu tekniklerini öğrenmek özel ders ile artık çok hızlı. Hem kendi videolarınızı kurgulamak için hem de profesyonel kurgu kariyeri yapmak isteyenler için düzenlenen birebir kurgu eğitimlerimizde öncelikle sektörde kullanılan kurgu yazılımları hakkında bilgi alacaksınız. Final Cut Pro ve/veya Adobe Premiere ara birimlerine hakim olduktan sonra temel dramatik kurgu teknikleri ile uygulamalı olarak kurguyu kısa bir zamanda öğrenebileceksiniz.


Görsel Efekt (Birebir eğitim / Özel ders)

Süre: Başlangıç olarak en az 12 Saat

After Effects’in gelişmiş compositing, rendering, tracking, filtreler, maskeleme gibi temel fonksiyonları üzerine düzenlediğimiz bu özel ders programının sonunda kendi projelerinizi bağımsız olarak gerçekleştirebilmek için gereken donanımı kazanmış olacaksınız.


BUDAPEŞTE'DE SİNEMA EĞİTİMİ

DFA ; Macaristan’ın en köklü ve en iyi üniversitesi olan EÖTVÖZ LORAND UNIVERSITY (E.L.T.E.) bünyesinde bulunan Budapest Film Academy‘nin (BFA) sinema programlarıyla işbirliği yaparak sizlere yeni bir kariyer fırsatı sunuyor.

Neden ?

 • Avrupa’nın en güzel başkentlerinden biri olan Budapeşte’de
 • Macaristan’ın en iyi ve en köklü üniversitesi E.L.T.E.’nin şehir merkezindeki kampüsünde
 • ECTS (European Credit Transfer System) kredisi olanağıyla eğitiminize Avrupa üniversitelerinde devam etme şansı
 • Oliver Stone, Alan Parker, Joe Eszterhas, Nimród Antal, Laurie Hutzler gibi önemli sinemacıların Master Class seminerlerine katılım imkanı
 • Eğitim sonrası İstanbul’da DFA bünyesinde tamamlayıcı eğitimler
 • DFA tarafından kariyer danışmanlığı, staj imkanları

Budapeşte’de alabileceğiniz eğitimlerin içerikleri:

 • Screenwriting
 • Directing
 • Cinematography
 • Creative Producing-Line Producing
 • Editing – Sound Recording
 • Film Analysis from the Filmmaker’s Point of View


NEW YORK'TA SİNEMA EĞİTİMİ

Digital Film Academy uses state-of-the-industry equipment to make certain you receive the best training possible, including DSLR’s, RED Cinema cameras, Avid Media Composer, Adobbe Premier and Protools just to name a few.

Our digital film making programs and workshops are a harmonious blend of instruction, hands-on labs, review and feedback from faculty and DFA staff, and direct production experience that puts your skills to the test and makes everything you learn come together.

Our instructors are both educators and working professionals in the film industry. We work with them to consistently improve our curriculum to make our programs and workshops the best and most comprehensive.
The One Year Digital Film Making Conservatory Program combines practical, hands-on training with the critical theory and foundation that enables beginning level film students to develop into professional filmmakers. Students not only learn the technical elements of film and media production, but as with any conservatory program, a strong emphasis is placed on artistic representation and delivery. Specifically the development of disciplines such as emotional clarity, physical representation and storytelling. Experience level: no film making experience necessary.

The Digital Film Academy offers two fully accredited programs:

 • ONE YEAR DIGITAL FILMMAKING CONSERVATORY
 • ADVANCED ONE YEAR DIGITAL FILMMAKING CONSERVATORY.

We operate on a system of academic terms. Each conservatory program starts 3 times throughout the year: January, May and September.

PLEASE CONTACT INFO@DFA.COM.TR TO APPLY DFA NEW YORK PROGRAMS.

 


EĞİTMENLERİMİZ

Hüseyin KUZU

Senaryo

Ulaş ZEYBEK

Kamera ve Işık

Ümit ÖKTEM

Ses Kayıt

Bülent DORUKER

Post Prod. & Görsel Efektler

Can YÜKSEL

Kurgu

Serkan YILDIZ

Eğitim Koordinatörü

Alper DÜLGERCİ

Reklam Filmleri