DIGITAL FILM ACADEMY

SİNEMADA KARİYER YAPMAK İSTEYEN VE PROFESYONEL ANLAMDA HAYATINI SİNEMA ÇERÇEVESİNDE KURGULAYANLAR İÇİN GERÇEK BİR FIRSAT


Nothing happens until something moves. (Albert Einstein)

DIGITAL FILM ACADEMY


Digital Film Academy olarak 2006 yılında başlayan Türkiye maceramız büyük bir hızla ve eksilmeyen heyecanıyla devam ediyor.

Biz hiç bir zaman basit anlamda bir "film kursu" olmak istemedik. Bütün eğitim programlarımızda, ileride bir gün iş arkadaşımız olabilmesine olanak sağlayacak şekilde öğrencilerimize yeterli donanımı kazandırmayı hedefledik.

Son zamanlarda artan eksik bilgi ve yanlış ifade ekseninde oluşmuş eğitim biçimleri arasında nereden başlamalıyım diye düşünen adaylar için özellikle dikkat edilmesi gereken unsurları belirtmek istedik. Aşağıda başlıklar halinde yazmış olduğumuz ve sıklıkla benzer ifadelerle karşınıza çıkan; yönetmenlik kursu, yönetmenlik eğitimi, yönetmenlik okulu, film kursu, film eğitimi, sinema kursu, sinema atölyesi, kısa film kursu, senaristlik kursu, senaryo eğitimi, kurgu kursu gibi basit düzeyde bilgi içeren ve yanlış ifade edilerek popüler kültür ürünleri haline gelen eğitim vaadleri asla size gerçek bir sinema altyapısı sağlayamaz.

Gerçek bir sinema eğitimi; uluslararası kabul görerek uygulanmakta olan bir müfredat ile gerekli film yapım altyapısını ve iş birliği ağını sağlayabilecek , eğitimden sonra da arkanızda desteğini hissedeceğiniz bir kurumsal yapı tarafından sağlanabilir. Dilerseniz mezunlarımızın yorumlarını da bu bağlantıdan okuyabilirsiniz.


Burada özetle anlatmaya çalıştığımız konular ve daha fazlası hakkında ücretsiz eğitim danışmanlığı almak için lütfen bizi aramaktan çekinmeyin.